Олександр Дудчак: Україна повинна зберігати і розвивати власне виробництво. Жити за рахунок кредитів довго неможливо (ВІДЕО)

Олександр Дудчак: Україна повинна зберігати і розвивати власне виробництво. Жити за рахунок кредитів довго неможливо (ВІДЕО)

Замість отримання незліченних іноземних кредитів, Україні слід замислитися про збереження поки ще існуючого в країні високотехнологічного виробництва. Про це в ході відкритої неполітичною дискусії «Перспективи економічного розвитку України в контексті інтеграційних процесів», що відбулася в Києві 16-17 грудня, заявив економіст, доцент Київського економічного університету, керівник Фонду стратегічної культури Олександр Дудчак.

На його думку, Україні не варто озиратися на Європу, потрібно зберігати і розвивати власне виробництво.

«Вибір напрямку в інтеграцію за великим рахунком від лукавого, тут взагалі двох думок бути не може. Ми не беремо участь в європейському розподілі праці, ми беремо участь в євразійському розподілі праці. Ніяких загальних технологічних ланцюжків у високотехнологічних європейських виробництвах у нас немає і не буде, — вважає експерт. — На сьогоднішній день завдання єдине — це зберегти те високотехнологічне виробництво, яке є в Україні. Жити за рахунок кредитів довго неможливо».

Дудчак вважає, що маючи існуючу виробничу базу, Україна може нормально жити і розвиватися, експортуючи наукомістку продукцію. Її виробництво можна здійснювати за рахунок кооперації з країнами колишнього союзу.

Елизавета Будько


75

Новости партнеров