Україна та Росія спільно зконструюють 80 літаків Ан-124

Україна та Росія спільно зконструюють 80 літаків Ан-124

Україна і Росія планують разом побудувати 80 літаків Ан-124, що дозволить заробити $ 12,89 млрд. Проект назвали наймасштабнішим за останні 22 роки.

«За всі 22 роки нашої незалежності не було таких масштабних проектів, — повідомив на засіданні українського уряду його голова Микола Азаров. — Загальна сума складе $ 12,89 млрд. Це дозволить на кілька десятиліть зайняти лідерські позиції у світових вантажних перевезеннях».

За його словами, виробництво Ан- 124 — «це поновлення серйозного виробництва двигуна Д-18т, в якому беруть десятки тисяч людей, працівників наших авіаційних заводів, а також здійснення обопільних постачань виробничої кооперації, матеріалів, складових і комплектуючих у виробництві цих літаків без податків і акцизів».

Сторони раніше неодноразово заявляли про важливість відновлення виробництва Ан-124 — одного з найбільших літаків у світі. Зокрема, за словами українського віце-прем’єра Юрія Бойка, налагодивши виробництво, сторони «отримають величенний ринок і матимуть можливість створювати стільки літаків Ан-124, що це стане економічно привабливим» . «Це дасть поштовх не тільки підприємству-виробнику, а й цілій низці підприємств, які посідають важливе місце в цій програмі», — сказав віце-прем’єр.

Раніше він повідомляв, що Київ і Москва ухвалили рішення про створення спільного підприємства (СП) для здійснення цього проекту. Українська сторона може надати СП технологічну базу та інноваційну складову, а російська — фінансову складову і ринок збуту. «Ми зацікавлені в тому, щоб спільне підприємство розпочало роботу якомога швидше. Росія має свої напрацювання, ми свої. Якщо буде відповідне об’єднання зусиль, то це, звичайно, призведе до позитивного ефекту», — зазначив він.

Бойко вважає, що необхідно «створити пілотний проект із виробництва Ан-124, показати, як він працює, а далі перейти на більш глибоку інтеграцію у виробництві інших літаків: і пасажирських, і спеціалізованих».

Елизавета Будько


92

Новости партнеров