Сьогодні саміт країн ЕС затвердить підсумкову декларацію про Україну

Сьогодні саміт країн ЕС затвердить підсумкову декларацію про Україну

 У ній 6 пунктів: грошей не дадуть, до ЕС ніколи не візьмуть, як і раніше готові підписати Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі. Відеокопію декларації передадуть для показу на Евромайдані в Києві.

За повідомленням ІТАР-ТАСС, декларація міститиме шість основних положень.

По-перше, ЕС залишається, попри усе, готовим до підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Україною.

По-друге, Київ повинен виконати всі вимоги Евросоюзу щодо демократизації життя в країні.

По-третє, що ЕС впевнений у вигідності угоди для України, тому що у ній не вимагається жодних компенсацій та і сама по собі угода пророкує довгострокове процвітання українському народові.

По-четверте, лідери ЕС висловлять підтримку «европейським сподіванням» українського народу, не даючи ніяких обіцянок про можливість вступу України в ЕС навіть у віддаленому майбутньому.

По-п’яте, вони зажадають звільнення «всіх прихильників опозиції».

По-шосте, призвуть владу та опозицію почати політичний діалог за посередництва верховного представника ЕС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, єврокомісара з розширення та політики сусідства Штефана Фюле і міністра закордонних справ головуючої в ЕС до кінця року Литви — Лінаса Лінкявічюса.

Передбачається також, що президент Европейської ради Херман Ван Ромпей урочисто зачитає цю декларацію на камеру, і згодом запис покажуть присутнім в Києві прихильникам вступу України до ЄС.

Ряд європейських ЗМІ раніше відзначив, що в четвер до Брюсселя приїде один з лідерів опозиції Віталій Кличко, який зустрінеться з учасниками попереднього саміту ЕС з’їзду провідної політичної партії Евросоюзу — Европейської народної партії. Ніякого відношення до саміту ЕС цей візит не має. Втім, офіційних підтверджень поїздки Кличко в Брюссель поки не надходило.

Підсумковий саміт глав держав і урядів 28 країн ЄС 2013 відбудеться 19-20 грудня в Брюсселі. Він обговорить проблеми програми Східного партнерства, серед яких буде домінувати ситуація в Україні. За підсумками саміту планується прийняття декларації з питань України.

Виктор Другоруб


62

Новости партнеров