Для Харківського сміттєпереробного заводу шукають інвестора

Для Харківського сміттєпереробного заводу шукають інвестора

Проект Харківського сміттєпереробного заводу, який планується побудувати на базі Дергачевського полігону ТБО, зараз проходить експертизу. Про це повідомив в ході поїздки по Харківської області міністр екології і природних ресурсів України Олег Проскуряков. За його словами, засоби на рекультивацію площ полігону будуть закладені в державному бюджеті на 2014 рік. «Але коштів місцевого екологічного фонду і екологічного фонду міністерства не вистачить для того, щоб побудувати сучасний завод по переробці і сортуванню відходів. Тому зараз йде пошук інвесторів», – відзначив Проскуряков.
Він також повідомив, що міністерство залучатиме інвесторів в сміттєпереробний бізнес податковими пільгами. Зараз розробляється проект звільнення від сплати ПДВ підприємств, побутових відходів, що займаються переробкою. При цьому суму податку прямуватиме на спецрахунок для інвестицій в екологічні програми.
Як відзначив голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкин, прогнозний об’єм інвестицій в будівництво сміттєпереробного заводу на Дергачевськом полігоні ТБО складає як мінімум 30 млн.евро. «Розглядаються будь-які форми фінансування: лише приватні інвестиції, державно-приватне партнерство або, враховуючи важливість проекту, повністю державне фінансування», — повідомив Добкин.
За його словами, активність інвесторів залежатиме від того, чи влаштує їх закону про «зелений тариф» на електроенергію, що отримується з альтернативних джерел. «Для зниження навантаження на полігон необхідний роздільний збір сміття і подальша утилізація або переробка відходів. Коли буде побудований переробляючий комплекс — це буде абсолютно новий, європейський рівень утилізації відходів. Це питання часу і фінансування», – відзначив розповів Добкин.
Кабінет міністрів розпорядженням №919-р від 19 листопада виділив Міністерству екології і природних ресурсів 21 млн. 297 тис.грн. для розробки проектно-кошторисної документації будівництва комплексу по переробці побутових відходів в Деркачах. У тендері на розробку проектної документації перемогло ТОВ «НВО «Світанок — Енерго» (Київ). Проект передбачає, що комплекс буде оснащений системою збору і утилізації полігонного газу і виробництва електричної енергії.
Щодня в Харкові утворюється близько 4 тис. кубометрів сміття. З них 2,3 — 2,4 тис. кубометрів потрапляє на Дергачевський полігон ТБО. Він був відкритий в 2005 р.. З 2009 р. по січень 2012 р. будувалася друга черга Дергачевського полігону.
Проектна потужність полігону складає 5,5 млн. куб.м, вже заповнено близько 2 млн.куб.м. Нагадаємо, що раніше про плани інвестувати в проект заявляла словенська компанія. 12 жовтня 2011 р. Харківська міськрада і словенська компанія «RIKO d.o.o» (Любляна) підписали меморандум про співпрацю, відповідно до якої буде побудований сміттєпереробний завод. Терміни реалізації проекту були вказані з 2012 по 2013 рр.

Виктор Другоруб


125

Новости партнеров