З київського заводу «Радикал» вивезли майже 30 тонн небезпечних хімікатів

З київського заводу «Радикал» вивезли майже 30 тонн небезпечних хімікатів

17 грудня з київського заводу «Радикал» було вивезено 28 тонн хлорвмісних відходів

Хімікати були вивезені під контролем комісії з приймання робіт з екологічної санації території та об’єкта ВАТ «Радикал» на чолі з директором Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Людмилою Денисюк.

Крім того, 20 тонн було вивезено 16 грудня. У цілому ж територію заводу планують очистити до кінця року, повідомили в КМДА.

«Сьогодні ми продовжуємо кампанію з екологічної санації території та об’єктів заводу «Радикал». Влітку ми вивезли 45 тонн хлорвмістних речовин, а в попередні роки ще 50. Утім нещодавно під завалами ми виявили ще понад 300 тонн бочок зі шкідливою речовино, кампанію з вивезення яких ми зараз і проводимо, аби вже наступного року приступити до очищення території заводу від ртутьвмістних речовин. За нашими підрахунками їх все ще залишається близько 200 тисяч тонн», – розповіла Людмила Денисюк.

Директор департаменту також наголосила, що КМДА планує якомога швидше знешкодити та утилізувати ці відходи. Так, минулого року працювала робоча група, до складу якої входили екологи, науковці, представники правоохоронних органів, а також місцевої і центральної влади. За результатами її роботи було розроблено техніко-економічне обґрунтування, проведено наукові дослідження стану ґрунту, повітря, споруд і промислового майданчика ВАТ «Радикал». Згідно з експертними висновками концентрація ртутьвмістних речовин є небезпечною для мешканців довколишніх територій.

Людмила Денисюк запевнила, що КМДА провела всі попередні підготовчі роботи для вивезення небезпечних ртутьвмістних речовин з території заводу. Очищувати територію «Радикалу» міська влада готова вже з наступного року.

Директор департаменту також додала, що всі відходи будуть вивезені за межі України, тому що держава не має технічних можливостей для переробки цієї речовини.

 

Виктор Другоруб


65

Новости партнеров