Путін підвищив ставки в боротьбі за майбутнє України — іноземні експерти

Путін підвищив ставки в боротьбі за майбутнє України — іноземні експерти

Президент Росії Володимир Путін підвищив ставки в боротьбі за майбутнє України, заявивши, що Москва купить державні облігації України на $ 15 млрд. і скоротить ціну на газ, передає The Gardian.

 

За оцінками економічних експертів, Україна конче потребує принаймні в $ 10 млрд. в найближчі місяці, щоб уникнути банкрутства, йдеться у публікації.

 

За інформацією видання, у вівторок Путін також прагнув заспокоїти протестувальників у Києві, сказавши про те, що не обговорював з Януковичем перспективу вступу України в Митний союз і назвав Україну «без сумніву, в повному розумінні слова стратегічним партнером та союзником».

 

Членство в Митному союзі, в якому зацікавлений Кремль, навряд чи буде на порядку денного найближчим часом, проте вважається, що Янукович в обмін на пакет кредитів і торгових пільг погодився не підписувати угоди з ЄС, зазначає видання.

Сам Віктор Янукович назвав угоду стратегічною і відзначив, що обидві сторони повинні працювати краще, щоб розвивати більш тісні відносини в майбутньому.

 

Тим часом The New York Times пише, що допомога Україні з боку Росії є сміливим і ризикованим кроком Путіна, враховуючи політичний хаос в країні і тисячі демонстрантів, що залишаються на вулицях. На даний момент Володимир Путін, здається, взяв верх над Європою в змаганні за вплив на ситуацію в Україні, зазначає газета.

Дмитрий Майдан


61

Новости партнеров