Український віце -прем’єр шантажує Росію переглядом газових відносин

Український віце -прем’єр шантажує Росію переглядом газових відносин

Умови транзиту газу з Росією можуть бути переглянуті, якщо « Газпром » вимагатиме від України передоплату за газ. Про це заявив віце -прем’єр- міністр України Юрій Бойко.

« Якщо брати суто партнерські відносини з російськими колегами, то ми завжди страхували їх в пікові періоди , коли було важливо зберегти транзит газу до Європи. І «Газпром» за рахунок нашої підтримки виконував свої контрактні зобов’язання» — сказав Бойко виданню «Интерфакс».

«Якщо буде такий формальний підхід з боку російських колег, ми залишаємо за собою право таким же чином використовувати контракт тільки на закупівлю, і вся повнота відповідальності за транзит газу до Європи з боку російського «Газпрому» буде покладена тільки на них. Ми вже їм плече своє не підставимо, тому що якщо буде формальний підхід з їхнього боку, такий же формальний підхід буде і з нашого боку також» — заявив віце -прем’єр.

Бойко підтвердив існування заборгованості «Нафтогазу» перед «Газпромом» і висловив сподівання на вирішення цієї проблеми: «Заборгованість дуже велика, і ми сподіваємося , що найближчим часом комунальники впораються і зменшать її».

Нагадаємо, раніше голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що Україна недоплатила Росії за раніше поставлений газ 882 млн. доларів США. Також він нагадав, що газовий контракт , у разі порушення умов платежів, передбачає перехід на систему передоплати за поставку газу.

«Це питання треба вирішувати. І робити це терміново!», — підкреслив Міллер.

При цьому в «Газпромі» впевнені, що можуть зажадати передоплату за газ уже в листопаді, якщо проблема з боргом не врегулювати.

Елизавета Будько


115

Новости партнеров