Посол Росії назвав вимоги МВФ неприйнятними

Посол Росії назвав вимоги МВФ неприйнятними

Посол Росії в Україні Михайло Зурабов вважає, що вимоги Міжнародного валютного фонду до України підвищити ціни на послуги житлово -комунального господарства є неприйнятними.

«Україна на сьогоднішній день абсолютно справедливо вважає, що може бути відновлено співпрацю з МВФ. Але, як ми бачимо, співпраця з МВФ буде пов’язане цілим рядом непопулярних рішень, які будуть від України вимагатися, що, на мою думку, абсолютно неприйнятно», — заявив Зурабов.

Він також зазначив, що українська економіка демонструє стагнацію.

Нагадаємо, при виконанні нових умов МВФ, 40 відсотків українців стануть малозабезпеченими . МВФ радить звільнити частину бюджетників і зменшити зарплату вчителів і лікарів.

«Необхідно забезпечити амбітну фіскальну консолідацію, щоб скоротити великі потреби бюджету на фінансування … шляхом обмеження у бюджетному секторі фонду заробітної плати та чисельності зайнятих , скорочення субсидій і упорядкування витрат на закупівлю товарів і послуг», — йдеться в заяві голови місії МВФ Миколи Георгієва .

Зниження ставок оподаткування, згідно із заявою , має бути відстрочено, поки дефіцит бюджету скоротиться до стабільно прийнятного рівня.

Крім того, МВФ рекомендує «авансом» суттєво підвищити тарифи на газ і опалення для населення та встановити графік подальшого збільшення тарифів до повного покриття собівартості.

Рішення прийняти вимоги МВФ було ухвалено на спеціальній нараді у президента України Віктора Януковича. Глава держави погодився підвищити тарифи на газ для населення до 60%. Але очікується, це підвищення торкнеться лише тих, хто споживає понад 3,5 кубометрів газу на рік. Відповідна тарифна сітка вже підготовлена Нацкомісією з регулювання у сфері енергетики.

Що ж до вимоги МВФ про забезпечення більшої курсової гнучкості, то і тут раніше непорушна позиція перших осіб держави готова до коректування . Повідомляється, що Янукович дав добро на теж давно очікуване розширення коридору коливань курсу гривні до долара — при цьому верхня його межа визначена на рівні 8,5 грн за доллар.

Виктор Другоруб


54

Новости партнеров