Американці відкриють в Харкові мережу ресторанів швидкого обслуговування

Американці відкриють в Харкові мережу ресторанів швидкого обслуговування

Міжнародний ресторанний холдинг «Yum! Brands Inc» відкриє в Харкові мережу ресторанів швидкого обслуговування. Про це 17 грудня в ході презентації проекту в Харківській торговельно-промисловій палаті повідомив регіональний менеджер по франчайзингу в Україні Олексій Єршов. За його словами, «Yum! Brands Inc» володіє брендом «KFC», під яким на умовах франчайзингу будуть откриватся харківські ресторани. У Києві вже працює чотири ресторани «KFC».

Як відзначив Єршов, зараз йде пошук інвесторів, які запропонують свої проекти. «Термін окупності проектів 4-5 років, тому потрібні інвестори, готові до довгострокових інвестицій. Інвестиції в один об’єкт складають від 800 тис.долл. до 1,5 млн.долл. Відразу потрібно створювати декілька об’єктів, щоб виявиться системний ефект», — повідомив Єршов.

Він також відзначив, що термін окупності може бути менше (близько 3,5 років), якщо ресторан працюватиме у вдалому місці. Перспективним районом є, наприклад, метро Героїв Праці, де зараз йде реконструкція. Для міста з населенням трохи більше мільйона в середньому може бути відкрите 10-14 ресторанів (з розрахунку один ресторан на 100 тис. населення). За перші три роки планується побудувати 7 ресторанів, об’єм інвестицій складе 8-9 млн.долл.

Як відзначив Єршов, KFC допомагає інвесторам бізнесом-консультаціями, надає мережу постачальників із затвердженими цінами, а також – поставляє деяке спеціалізоване устаткування. Окрім цього, є закріплені за кожним рестораном менеджери, які даватимуть поради і стежитимуть за дотриманням стандартів мережі. В разі серйозних порушень ресторан може бути закритий, але таких випадків ще не було.

Штаб-квартира «Yum! Brands Inc» розташована в Луїсвілл (штат Кентуккі, США). Компанія володіє брендами KFC (Kentucky Friend Chicken), «Pizza Hut» і «Taco Bell». У управлінні компанії близько 40 тис. ресторанів в 130 державах. У ресторанах пропонуються блюда з курки, мексиканської кухні і піца. Чистий прибуток компанії за 2012 р. — 1,6 млрд.долл. 79% ресторанів працюють по франчайзингу, останні — власні ресторани компанії. Інвестори відраховують 6% прибутку за право володіння маркою і 5% — зобов’язані використовувати на рекламу певного ресторана.

Виктор Другоруб


82

Новости партнеров