Харків’яни стали найкращими льодоламами України

13-15 грудня на харківському скеледромі «Вертикаль» (пр. Маршала Жукова, 2) відбувся всеукраїнський чемпіонат із льодолазіння. Харків’янин Валентин Сипавін взяв золото в особистому заліку серед чоловіків. Другу перемога дісталася збірній Харкова – у змаганнях в командному заліку. А перше місце серед жінок отримала спортсменка із Севастополя Євгенія Алексєєва. Призерів чемпіонату нагородили медалями, грамотами і подарунками від спонсорів.
Загалом до Харкова приїхало близько чотирьох десятків льодоламів з 9 областей України. Змагання відбувалися у дисципліні «складність». Учасники повинні були якомога швидше підійнятися по важкій трасі на штучному рельєфі. Для цього вони використовували різноманітне льодове спорядження: льодоруби, альпіністські кішки, страхувальні системи, каски.
Чемпіонат із льодолазіння, що відбувся у Харкові, став першим за всю історію України.
Льодолазіння (як і скелелазіння) є самостійним напрямком в альпінізмі. Організацією масштабних змагань із льодолазіння займається Міжнародний союз альпіністських асоціацій (UIAA). Існує два види змагань із льодолазіння: за складністю і за швидкістю.

Виктор Другоруб


59

Новости партнеров