Відповідальність за неприйняття бюджету ляже на плечі опозиції – нардеп-харківянин Д. Святаш

Відповідальність за неприйняття бюджету ляже на плечі опозиції – нардеп-харківянин Д. Святаш

Верховна Рада України готова відновити роботу, розглянути і прийняти бюджет країни на 2014 рік. Якщо парламент не розблокують, питання залишиться невирішеним, а винна в цьому буде опозиція. Про це повідомив Дмитро Святаш, народний депутат України (фракція Партії регіонів).

«Ми готові розглядати бюджет і голосувати за нього у визначеному законодавством порядку. Якщо надійдуть якісь пропозиції з боку опозиції, ми готові їх розглядати. Хотів би окремо підкреслити: якщо парламент не запрацює, на силове розблокування ми не підемо, і тоді вся відповідальність за неприйняття бюджету буде лежати на плечах опозиції», – зазначив Святаш.

За його словами, представники чинної влади готові сісти за стіл переговорів з опозиціонерами і піти на компроміс. Але мова йде не про відставку Кабінету міністрів, а про введення в його склад опозиційного міністра.

«Один раз у відповідності з діючою Конституцією питання відставки уряду було поставлене і не проголосоване . Тому позиція опозиції про те, що вони не дадуть більшості працювати, є абсолютно неконструктивною. Також вимогу відправити Кабмін у відставку задоволено не буде, тому що для даних дій немає ніяких підстав. Я думаю, що фундаментом може бути пропозиція про спільну відповідальність за роботу уряду. Тобто, якщо мова буде йти про введення опозиційного міністра (або ж двох міністрів) в діючий склад Кабміну, ми зможемо про це говорити і домовлятися. Чому б їм не взятися за таку річ, як, скажімо, соціальна політика? Будь ласка, нехай покажуть, що вони вміють не тільки говорити і намагатися очолити неорганізовану акцію протесту, але й працювати», – заявив народний депутат.

Дмитро Святаш підкреслив, що Партія регіонів не підтримує силового варіанту ні в розблокуванні парламенту, ні в розгоні учасників акції протесту на Майдані Незалежності: «Я, спираючись на офіційні дані МВС, можу запевнити, що силового варіанту не буде. Однак міліція захищатиме державні установи і не дозволить розвернутися силовому варіанту, коли буде захоплений Кабмін, президентська адміністрація і парламент. Хотів би також нагадати, що якщо це відбудеться з подачі мітингувальників, то в їхніх діях буде склад злочину».

Ольга Бузыка


98

Новости партнеров