Харківський авіазавод хоче наситити внутрішній ринок своїми літаками

Харківський авіазавод хоче наситити внутрішній ринок своїми літаками

На внутрішньому ринку літає лише близько 10 випущених Харківським державним авіаційним виробничим підприємством літаків. Про це повідомив журналістів генеральний директор заводу Анатолій Мяліца.

За його словами, в Україні експлуатують Ту-134, Ан-140 і Ан-74. «Ми настійно просимо купувати для України нашу техніку. Наші Ан-140 можуть використовуватися на міжобласних авіалініях, Ан-74 – можуть використовувати військові, знайдеться вживання і нашому невеликому літаку ХАЗ-30″, — відзначив Мяліца.

За його словами, зараз завод працює, виконуючи іноземні замовлення. «Наші літаки літають на всіх континентах світу. У цеху остаточної збірки знаходиться АН-140, який планується здати замовникові в одній їх країн СНД. Є інтерес до нашого літака Ан-74. Відновлюємо зв’язки з Єгиптом, відкрили для себе ринку інших країн, але розкривати цю інформацію не квапимося. Ринок літаків – ринок єдиного покупця. Не встигаємо ми оголосити про досягнуту домовленість, як наші конкуренти починають пропонувати свої варіанти. А враховуючи наші складнощі з фінансами, їм легко нас випередити. Тому ми тримаємо наші договори в таємниці до останнього моменту», — відзначив Мяліца.

Мяліца повідомив, що зараз на заводі працює більше 4 тис.человек. «Портфель замовлень, що вже є у нас, дозволяє думати про розширення персоналу. Ми могли б прийняти на роботу ще близько 250 чоловік, але це мають бути кваліфіковані працівники. Оскільки система їх підготовки не працює, доводиться виучувати людей силами заводу. За останній час виучили і прийняли на завод близько 60 працівників», — відзначив Мяліца.

Дмитрий Майдан


68

Новости партнеров