У Харкові розпочався перший в Україні чемпіонат із льодолазіння

У Харкові розпочався перший в Україні чемпіонат із льодолазіння

Перший всеукраїнський чемпіонат льодолазіння стартував сьогодні в Харкові. Серед учасників вже провели жеребкування. Всього на змагання приїхало близько чотирьох десятків льодолазів із 9 областей України. Офіційне відкриття чемпіонату заплановане на завтра. Тоді ж відбудуться й кваліфіковані змагання, на яких відберуть 18 кращих спортсменів. 15 вересня вони позмагаються за звання полуфіналістів і фіналістів. У неділю також відбудеться нагородження переможців.
Організатором чемпіонату є Федерація альпінізму та скелелазіння України. Для проведення змагань обрали скалодром «Вертикаль» (пр. Маршала Жукова, 2): через важкість штучного рельєфу. Адже льодолази демонструватимуть свої уміння у дисципліні «складність». Переможцем чемпіонату назвуть того, хто вище і швидше за інших підійметься по трасі.
Льодолазіння (як і скелелазіння) є самостійним напрямком в альпінізмі. Організацією масштабних змагань із льодолазіння займається Міжнародний союз альпіністських асоціацій (UIAA). Існує два види змагань із льодолазіння: за складністю і за швидкістю.

 

Виктор Другоруб


63

Новости партнеров