Путін знову запрошує Україну в МС

Президент Володимир Путін у своєму чотирнадцятому щорічному посланні Федеральному собранию знову зазначив, що Україну чекають як рівноцінного партнера в Митному Союзі. Принаймні, на експертному рівні.

«Ще до всіх цих подій, які зараз ми бачимо в Києві, а я дуже розраховую, що всім політичним силам країни в інтересах українського народу вдасться домовитися і вирішити всі проблеми, що накопичилися, але ще до всіх цих проблем, починаючи з травня поточного року Україна виявила бажання і присутній на всіх зустрічах «трійки» в якості спостерігача, бере участь у дискусіях і неодноразово заявляла раніше про свою зацікавленість у приєднанні до окремими угодами Митного союзу. Ми нічого нікому не нав’язуємо. Але якщо у наших друзів є бажання спільно працювати, ми готові до продовження цієї роботи на експертному рівні», — сказав президент РФ.

По словами Путіна, починається вирішальна стадія підготовки Договору про Євразійський економічний союз, який припускають узгодити 1 травня 2014. Тоді він надійде до парламентів Росії , Білорусії і Казахстану .
«Вже зараз діють робочі групи, які готують «дорожні карти» щодо приєднання до Митного Союзу Киргизії та Вірменії. Упевнений, реальні досягнення євразійської інтеграції тільки підвищать інтерес до неї з боку інших наших сусідів, у тому числі і з боку українських партнерів», — зазначив Путін.

«Будемо послідовно просувати євразійський процес, що не протиставляючи його іншим інтеграційним проектам, в тому числі, зрозуміло, і такому зрілому інтеграційного проекту, як європейський, будемо виходити з нашої взаємодоповнюваності і, звичайно, будемо продовжувати роботу з нашими європейськими друзями з підготовки нової базової угоди. Наш інтеграційний проект заснований на рівноправності , на реальних економічних інтересах», — додав він.
У той же час в Посланні президент Росії порушив тему нав’язування одних країн іншим своїх інтересів і протиставив подібної позиції позицію Росії.

«Ми завжди пишалися своєю країною. Але ми не претендуємо на звання якийсь наддержави, що розуміється як претензії на світову або регіональну гегемонію, що не робимо замах ні на чиї інтереси, нікому не нав’язуємо своє заступництво, нікого не намагаємося вчити жити. Але ми будемо прагнути бути лідерами, захищаючи міжнародне право, домагаючись поваги до національного суверенітету, самостійності та самобутності народів. І це абсолютно об’єктивно і з’ясовно для такої держави, як Росія, з її великою історією і культурою, з багатовіковим досвідом не так званої толерантності, безстатевої і безплідною, а саме спільної, органічною життя різних народів в рамках одного єдиної держави», — сказав глава Росії.

«В останні роки ми бачили, як спроби нав’язати іншим країнам нібито більш прогресивну модель розвитку на ділі оберталися регресом, варварством, великою кров’ю. Так було в цілому ряді країн Близького Сходу, Північної Африки. Така драматична ситуація складалася і навколо Сирії», — додав він.

Ольга Бузыка


69

Новости партнеров