Влада Сирії звинуватили джихадистів з Пакистану у спалаху поліомієліту

Влада Сирії звинуватили джихадистів з Пакистану у спалаху поліомієліту

Міністр соціальної політики Сирії Киндах аль-Шаммат заявила, що причиною спалаху поліомієліту в Сирії є джихадисти з Пакистану. Міністр повідомила, що уряд починає кампанію з вакцинації дітей, проте не уточнила, як буде проводитися вакцинація на територіях, контрольованих повстанцями, де і знаходиться вогнище інфекції.
До сунітським повстанцям, що воюють проти режиму Президента Башара Асада, приєдналися тисячі іноземних бойовиків, включаючи ісламістів з Пакистану.
Поліомієліт був ліквідований в розвинених країнах, але залишається ендемічним захворюванням у Нігерії, Пакистані та Афганістані.
Кілька днів тому Всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила припущення про спалах поліомієліту в Сирії за допомогою лабораторного аналізу взятих проб. З 22 зафіксованих випадків 10 — підтверджені результати щодо 12 стануть відомі після завершення досліджень. Проби були взяті у районі р. Дейр ель-Зор на північному сході Сирії недалеко від іракського кордону. У групі ризику знаходяться більше 100 тис. дітей в регіоні.
За даними ЮНІСЕФ (дитячий фонд ООН), система охорони здоров’я в Сирії після більше двох років громадянської війни практично зруйнована: 60% лікарень і одна третина медичних центрів були повністю зруйновані або пошкоджені, а медичний персонал втік. Виконавчий директор ЮНІСЕФ Ентоні Лейк під час відвідування медичного центру в столиці Сирії, Дамаску, звернувся до всіх воюючих сторін із закликом забезпечити негайний доступ співробітникам ЮНІСЕФ і добровільним помічникам для вакцинацію нещеплених дітей. Відомо, що ісламські радикали часто протидіють вакцинації.
Поліомієліт — высокоинфекционное захворювання, що викликається вірусом, що вражає в основному дітей у віці до п’яти років. Вірус вражає нервову систему і може призвести до необоротного паралічу протягом декількох годин або навіть до смерті. Від поліомієліту не існує ліків, хвороба може бути попереджена тільки за допомогою вакцинації.
Вважається, що поки що в світі залишається хоч один інфікована дитина, ризик зараження існує для всіх дітей.

Елизавета Будько


56

Новости партнеров