За 32 мільйони українські вчителі дозволять учням списати

Саме в таку суму обійдеться батькам моніторинг якості середньої освіти, який запровадило відповідне міністерство. Захід пройде 12 листопада для учнів 5 класів та 13 листопада для учнів 11 класів. У програмі будуть тести з математики, предмету «Я та Україна», української, російської та англійської мови для учнів 5-х класів. Десятикласників «перевірятимуть» з алгебри, геометрії, географії, фізики, хімії, біології, української та англійської мови, історії, Всесвітньої історії та історії України. Про це офіційно повідомили на сайті Міносвіти «Освіта.ua».

Відповіді до тестів вже надруковано, і вони надійшли у широкий продаж. З огляду на кількість п‘ятикласників (397 тисяч) та одинадцятикласників (249 тисяч), з урахуванням кількості предметів для тестування та вартості виданих для кожного з них збірок (7-8 грн/шт.), виходить, що батьки заплатять за цю перевірку 37 мільйонів гривень!

У школах збірки закуповують централізовано. Поки батьки здавали на них гроші, публікація на сайті Міносвіти викликала бурю критики з боку вчителів. Вони відверто пишуть, що за такі гроші вони дозволять дітям списувати з придбаних для перевірки знань збірок прямо у класі. Вчителів обурює, що перевіряти узялися саме учнів 11-х класів, які лише торік склали державну підсумкову атестацію. А вже наступного року складатимуть ЗНО, до якого і так готуються і проходять тренувальні тести за бажанням. Для проведення нових перевірок серед навчального року у вчителя «вкрадуть» 12 навчальних годин. Поки не відомо, як вони будуть оплачуватись. Зупинка звичайного ходу навчального процесу на термін перевірки змусить потім наздоганяти програму і перевантажувати дітей. Найбільш відверті коментатори стверджують, що міністр освіти Дмитро Табачник особисто прагне у такий спосіб заробити або наповнити «дірявий» бюджет країни. Адже існує окрема державна структура – Національний центр оцінки якості освіти – яка проводить ЗНО і спроможна зробити будь-який моніторинг за державний кошт і без залучення учнів усієї країни.

Захисники нововведення стверджують, що рівень знань, які надають в українських школах, занизький, тож раптова перевірка за 32 мільйони зможе це спростувати або підтвердити у цифрах та фактах.

Ольга Бузыка


99

Новости партнеров