Думки політологів про причини таємничої зустрічі Президентів Росії та України розділилися

Раєвська Анна

Думки політологів , щодо причини зустріч 9 листопада Президентів України та Росії розділилися . Директор Соціологічної служби «Український барометр » Віктор Небоженко вважає , що зустріч Януковича і Путіна і той інформаційний вакуум, який її супроводжував, свідчить про напруженості відносин двох країн. А директор Європейського інституту політичної культури Олександр Булавін впевнений , що Янукович зустрівся з Путіним на прохання українських олігархів , які не хочуть йти до Європи.

«Якщо виходити з історії дипломатії , то такого роду зустрічі , при яких обидві сторони соромляться сказати те , про що вони говорили , де вони зустрічалися , говорить про холодні відносини . Це все одно , що змусити зустрітися Президентів Ірану і Ізраїлю , але вони обидва будуть заперечувати це . Зустріч, яку обидві дипломатичні служби відмовляються визнавати , носить конфліктний характер. По всій імовірності , і у Президента Януковича, і у Президента Путіна накопичилися взаємні претензії і , швидше за все , мова не йшла про умовляннях Януковича в стилі « повернися , я все пробачу » , а йшов обмін взаємними докорами , це була конфліктна , напружена зустріч » , — підкреслив Небоженко. За словами політолога , Президента Росії Володимира Путіна дратує , що Україна не може визначитися із зовнішньополітичним курсом і робить кроки то в бік ЄС , то до Митного союзу. « Мабуть на цій зустрічі Путін висловив Януковичу все те , що Президент України не хотів , щоб це стало відомо пресі » , — сказав Небоженко , припустивши , що двом Президентам доведеться зустрітися ще раз , щоб прибрати політичну напругу.

Олександр Булавін вважає , що договір про Асоціацію України і ЄС не буде підписано , оскільки, на думку експерта , це може призвести до негативних економічних наслідків в Україні . Зокрема , такий стан речей не гарантує Януковичу перемогу на президентських виборах у 2015 році. « У країні буде жах і зрозуміло , що претендувати на перемогу на виборах буде просто смішно. Є й інший момент , олігархи , які підштовхували його до Європи , вони провели не зовсім якісний аналіз — наші гроші лежать в Європу , значить , нам треба йти в Європу … але реальність 2013 показав їм , що в Європі двері закриті, а розрив відносин з Росією призведе до краху економіку України » , — упевнений експерт. За інформацією Булавіна , у Віктора Януковича відбулася зустріч з олігархами (за винятком Дмитра Фірташа) , де відбулася бесіда про зміну зовнішньополітичного вектора країни і було прийнято рішення про зустріч з Президентом Росії . «Останні кілька днів і Президент Росії і інші провідні фігури російської політики видали якийсь карт- бланш Україні — якщо ви не входите в ЄС , то ми готові розглянути низку стратегічних проектів у космічній галузі і так далі. Наскільки я знаю , зустріч була дуже тривалою , вона тривала близько 4 годин, за цей час , як ви розумієте , Президенти обговорили великий комплекс проблем » , — зазначив Булавін. Нагадаємо , згідно з інформацією Адміністрації Президента України , 9 листопада Віктор Янукович провів зустріч зі своїм колегою Володимиром Путіним , але ніяких подробиць даної зустрічі і обговорюваних на ній питань як і раніше невідомо.

Дмитрий Майдан


67

Новости партнеров