На Україні ліквідували останній зенітно -ракетний дивізіон великого радіусу дії

На Україні припинив своє існування останній зенітно-ракетний дивізіон С-200В 540 зенітноракетного Львівського полку, який базувався в місті Кам’янка-Бузька Львівської області. Раніше згідно з планами реформування Збройних сил України Міністерство оборони в останні роки планово зняло з бойового чергування все ЗРК великої дальності С -200В.

Основною причиною зняття з бойового чергування є моральна і фізична зношеність комплексу. Так, повідомляють військові, ЗРК базується на стаціонарних, заздалегідь підготовлених майданчиках великої площі, координати яких давно відомі. Це робить з комплексу ідеальну мету для сучасних високоточних засобів ураження. Одним з головних недоліків є той факт, що один комплекс одноразово може вражати тільки одну мету, на яку наводяться 2 ракети. Крім того, ЗРК не здатен протидіяти низьколітаючих цілям: нижня межа осбтрела становить 300 метрів.

Однак, ЗРК С-200 був єдиним комплексом дальньої дії з радіусом ураження до 250 км, був здатний прикривати великі промислові райони, знищувати авіацію ще на підльоті до кордонів України.

Інші подібні ЗРК распологались під Києвом, Одесою, Херсоном і Феодосією. Вони также планово були ліквідовані раніше.

Дмитрий Майдан


68

Новости партнеров