Саудівська Аравія офіційно відмовилася від місця у Раді Безпеки ООН через конфлікт у Сирії

Сьогодні генеральний секретар ООН отримав про це офіційного листа за підписом офіційного постійного представника Королівства Саудівська Аравія Абдалли аль-Муаллімі. Офіційний представник генсека ООН Мартін Несіркі підтвердив отримання листа і наголосив, що Тепер цим питанням займуться Саудівська Аравія, Рада Безпеки і країни-члени ООН, передає ІТАР-ТАСС.

У офіційному листі Королівства зазначено, що Саудівська Аравія відмовляється від місця у Раді Безпеки ООН на 2014-2015 роки, куди її було обрано 17 жовтня 2013 року. Як пояснення цього кроку, до листа додано заяву МЗС країни від 18 жовтня, де зазначено, що Рада Безпеки виявилася нездатною сприяти врегулюванню конфлікту в Сирії і палестинського питання.

МЗС королівства зазначив, що демарш викликаний «нездатністю ООН реально сприяти врегулюванню військових конфліктів», і що «міжнародне співтовариство не змогло зупинити війну в Сирії».

Раніше МЗС Франції також висловив незадоволення роботою Ради Безпеки ООН, висловив, що робота Ради паралізована і вніс пропозиції щодо реформи процедури накладання прав вето.

Довідка: Рада Безпеки — основний орган ООН, що відповідає за підтримання миру і міжнародної безпеки. Його роботою керує голова. Головування переходить щомісячно новому члену Ради безпеки відповідно до алфавітного порядку. Згідно з главою VII Статуту ООН, прийняті Радбезом резолюції носять обов’язковий характер для всіх держав — членів ООН, а їх невиконання може спричинити санкції та застосування військової сили. Для прийняття резолюції за неї має проголосувати більшість з 15 членів Ради за умови, що правом вето не скористається ніхто з її постійних членів — Великобританія, Китай, Росія, США та Франція.

Виктор Другоруб


59

Новости партнеров