Україна не настільки бідна держава – експерт

Таку думку висловила в ексклюзивному коментарі для Укрінформ завідувач відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії й соціальних досліджень імені Птухи НАН України Людмила Черенько.

«Не все так погано, що ніби у переліку найбідніших країн після України є лише Молдова. Швидше за все, вони (міжнародна компанія GFK — Ред.). взяли за основу ВВП на душу населення. А ми за цим показником знаходимося дуже і дуже низько. Я згодна, що в нас дуже низький життєвий рівень, купівельна спроможність і так далі, але не настільки», — сказала Черенько. Експерт радить враховувати дані Світового банку: «Якщо порівнювати паритет купівельної спроможності Світового Банку, то ми не гірші за Росію, Казахстан чи Білорусь».

Щодо кількості мільярдерів, за якою Україна увійшла до трійки країни Європи, то це породження 90-х років, яке з часом буде втрачено. Розбіжності між кількістю бідних та надто заможних в Україні дійсно перевищують показники багатьох країн світу.

В ситуації, що склалася, експерт радить змінити принципи розподілу доходів у суспільстві, «щоб багаті платили більше, а бідні платили менше, або взагалі нічого не платили у бюджет». Для цього слід збільшувати «світлу» частину економіки, справедливо збирати податки та надавати пільги. Експерт зазначила, що зараз соціальними пільгами часто користуються особи, які приховують реальні прибутки і насправді допомоги не потребують.

Елизавета Будько


79

Новости партнеров