Національний банк України стурбований рекомендацією МВФ «відпустити» курс гривні-експерти

Про це заявив журналістам заступник директора Генерального департаменту грошово-кредитної політики Олександр Арсенюк. «Пропозиції місії МВФ відомі, і широко обговорюються у ЗМІ… Більш за усе цікавить проблема гнучкості обмінного курсу. Ми завжди із підсиленою увагою ставимось до порад МВФ, однак головна мета Нацбанку – це підтримка стабільності цін», — наголосив він у виступі на Українському банківському форумі, який проходить у Києві за підтримки Інституту Адама Сміта.

Арсенюк стверджує, що ця мета протягом останніх років досягається, і темпи інфляції достатньо низькі, що створює довіру населення до банківської системи. Однак присутній на форумі представник МВФ в Україні Жером Ваше відзначив, що більш гнучкий курс валют може підштовхнути експорт та економічний зріст.

Девальвація гривні у межах 10% не «злякає» ринок, але більш сильна вже вплине на нього суттєво, наголосив Виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Сергій Мамедов. Однак голова ради НАБУ Борис Тімонькін вказує, що навіть така невелика девальвація гривні може негативно позначитися на банках, призведе до зростання вартості їх активів, внаслідок чого підвищаться вимоги до капіталізації. «Це вдарить по капіталу», — сказав Тімонькін.

Нагадаймо, що переговори про 15-мільярдний кредит МВФ для України тривають. Україна вже виконала більшість виставлених їй умов. Зараз МВФ вимагає відпустити курс гривні та збільшити ціни на газ для населення.

Дмитрий Майдан


64

Новости партнеров