Державна служба з надзвичайних ситуацій заперечує наявність хімічної зброї в Чорному морі

Державна служба з надзвичайних ситуацій України заявляє, що хімічної зброї часів Великої Вітчизняної в Чорному морі біля берегів Криму немає.

На прес-конференції в Києві голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських заявив, що на даний момент ГСЧС було обстежено 12 точок, в яких за певними відомостями могло знаходитися хімічну зброю, але ні в одній з них його не виявили.

«Повірте, і ми, і екологи, і всі структури постійно моніторимо ситуацію, вона не секретна , ми постійно беремо проби, на даний момент ніяких перевищень немає», — додав він.

За його словами, ситуація знаходиться під постійним контролем очолюваного ним відомства та екологів.

Нагадаємо, раніше в пресі з’явилася інформація, що близько Керчі виявлено кілька контейнерів радянського хімічної збро , які знаходяться в Керченській протоці на глибині менше 100 метрів. Кримські екологи побоюються, що радянське хімзброю, поховане в ході програми зі знищення запасів отруйних речовин, може просочитися у воду. Вчені стверджують, що бочки, в яких зберігається хімзброю мало міцні, і до того ж, поховання було вироблено на недостатній глибині, що не відповідає нормам.

Виктор Другоруб


63

Новости партнеров