В Австралії скасували одностатеві шлюби

В Австралії скасували одностатеві шлюби

Закон про їхню легалізацію не протримався і двох місяців. Верховний суд Австралії ухвалив, що закон про легалізацію одностатевих шлюбів, прийнятий Австралійською столичною територією (ACT), суперечить федеральному законодавству і, як наслідок, недійсний. Відповідну заяву опубліковано на сайті інстанції 12 грудня.

Як пояснюється в документі, прийнятий у Канберрі закон йде в розріз з федеральним законом «Про шлюб» ( Marriage Act ) 1961 року, що визначає шлюб як союз між чоловіком і жінкою. Хоча конституція країни не забороняє одностатевих шлюбних союзів, федеральний закон являє собою «повне та вичерпне викладення шлюбного законодавства», — йдеться в документі.

На думку суду, рішення про легалізацію одностатевих шлюбів знаходиться в компетенції парламенту країни. Австралійський парламент розглядав відповідний законопроект в 2012 році і не прийняв його.

Закон, що дозволяє гей-шлюби, був прийнятий в законодавчій асамблеї Австралійській столичній території 22 жовтня 2013. Таким чином, ACT стала першим регіоном Австралії, де вирішили легалізувати одностатеві шлюби. Крім столиці про схожий намір заявляли на Тасманії і в Новому Південному Уельсі.

З моменту прийняття закону в ACT було зареєстровано 27 одностатевих союзів, повідомляє Agence France-Presse. Згідно з рішенням суду, всі вони будуть анульовані.

Нагадаємо, 11 грудня Верховний суд Індії визнав гей-шлюби незаконними.

На даний момент одностатеві шлюби дозволені в 15 країнах світу, в тому числі у Нідерландах, Франції, країнах Скандинавії, Бразилії та Нової Зеландії. У США, Мексиці та Великобританії шлюби між особами однієї статі дозволені на регіональному рівні.

Елизавета Будько


99

Новости партнеров