В’єтнам може увійти до Зони вільної торгівлі

Соціалістична республіка В’єтнам увійде до зони вільної торгівлі з Митним союзом Росії, Білорусі та Казахстану. Про входження В’єтнаму безпосередньо в МС мова не йде. Договір про це планує підписати у вівторок в ході візиту до Ханоя Володимира Путіна.

Про те, що Митний союз і Соціалістична Республіка В’єтнам можуть завершити переговори про створення зони вільної торгівлі йдеться в статті президента Росії «Росія — В’єтнам: разом до нових рубежів співпраці» , опублікованій в у провідних друкованих виданнях напередодні візиту Путіна в цю країну.

У Кремлі очікують, що приєднання В’єтнаму до ЗВТ дозволить Росії потроїти до 2020 року товарообіг і довести його до $ 10 млрд. Торік двосторонній товарообіг, за підрахунками російської сторони, склав $ 3,6 млрд. При цьому товарообіг між В’єтнамом і Китаєм становить $ 13 млрд .

Про те , що В’єтнам зацікавлений у якнайшвидшому приєднанні до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану , президент Чионг Тан Шанг заявив ще в липні минулого року за підсумками візиту до Москви. Цей намір було підтверджено на саміті АТЕС у Владивостоці. У Ханої не виключають, що буде зроблений і наступний крок — заявка на вступ до Митного союзу. Точна дата приєднання невідома, але йдеться про 2014 рік .

Росія займає 19 -е місце серед 100 держав і територій, що інвестують у В’єтнам. Тут зареєстровано 92 російських інвестиційних проекти загальною вартістю $ 1,9 млрд.

Ольга Бузыка


65

Новости партнеров