Українець і росіянин пропливуть 120 кілометрів за мир у Сирії

Українець і росіянин пропливуть 120 кілометрів за мир у Сирії

Севастопольський плавець Олег Софяник і його російський колега Шаміль Алімурадов почали 120- кілометровий заплив, присвячений світу в Сирії.

Плавці стартували в турецькій Анталії. Плавці, пливучи поочереди, подолають відстань між Анталією і Аланією. Температура морської води становить 21 градус. Зібрані в ході запливу кошти будуть відправлені до Сирії страждають від війни сирійським дітям.

Попередні запливи Софяника неодноразово зривалися. Цього року не відбувся його 90- кілометровий заплив у берегів Сирії. А минулого літа плавець не завершила 150- кілометровий заплив, оскільки берегова охорона Сирії не пустила його в свої територіальні води.

Севастополець Олег Софяник здійснив вже близько 60 марафонських запливів, найдовший з яких — через Південно-Китайське море — 350 км. Переплив також Середземне і Мармурове моря, протоку Босфор (вздовж і впоперек разом з журналістом Романом Черненко), протоку Дарданелли. Крім того, здійснював марафонські запливи на відстань до 100 км уздовж берегів Криму.

Цікаво, що Софяник — дисидент. За відмову від служби в армії і від громадянства СРСР піддавався каральної психіатрії. У 1985 р. взяв квиток на круїзний пароплав «Молдавія» Одеса-Батумі. Мав із собою надувний човен. Вночі в кінці жовтня між Сухумі і Батумі вистрибнув за борт з наміром доплисти до Туреччини. На третю добу був затриманий сторожовим катером. Звинувачений за ст.75 КК УРСР «Незаконне перетинання кордону» . На питання співробітників КДБ, чому вибрав такий ризикований спосіб втечі відповів, що краще загинути в морі, ніж жити в Радянському Союзі.

14 квітня Олег Софяник і голова місцевої федерації з зимового плавання Валерій Веселий здійснили заплив через Севастопольську бухту на підтримку Всеукраїнської акції «Вставай Україна». Таким чином учасники запливу висловили свою солідарність з опозицією проти чинної влади, за знесення пам’ятників тоталітарного більшовицького режиму і за заборону радянської символіки.

Шаміль Алімурадов в 1985 р. будучи другим пілотом під час рейсу пасажирського літака, що вилетів з Якутська, погрожуючи ножем відсторонив команду від управління літаком і сам сів за штурвал, після чого взяв курс на Китай і благополучно посадив літак на китайській території. Був заарештований китайською владою і під посиленим конвоєм відправлений спеціальним поїздом до в’язниці Харбіна. 22 червня 1990 Верховний Суд Якутській АРСР засудив Шаміля Алімурадова до 5 років таборів посиленого режиму. Термін відбував у таборі в Якутії, потім в Кемерово.

Ольга Бузыка


156

Новости партнеров