Світовий банк виділить кошти на створення автоматизованої системи управління теплопостачанням Харкова

Світовий банк виділить кошти на створення автоматизованої системи управління теплопостачанням Харкова

Світовий банк виділить кошти на створення автоматизованої системи управління теплопостачанням Харкова. Про це повідомив директор КП «Харківські теплові мережі» (ХТС) Сергій Андрєєв.

«Сьогодні ми бачимо параметри теплоносія (тиск, температуру і витрату), лише у вузлових точках нашої системи теплопостачання. На засоби Світового банку встановлять нові датчики і витратоміри. Це дозволить в майбутньому в центральній диспетчерській бачити всю картинку теплопостачання Харкова аж до кожного будинку. Я вже не говорю про те, що ми бачитимемо параметри теплоносія на всіх магістральних мережах», -відмітив Андрєєв.

За його словами, система дозволить економити газ, а також швидко усувати неполадки і аварії. «Система дозволить миттєво визначати неполадки в системі. Зараз ми виявляємо їх шляхом обходу, знаючи основний напрям», — відзначив Андрєєв.

Він уточнив, що Світовий банк виділяє кошти для освоєння протягом трьох років. Термін окупності проектів – теж близько трьох років. Центральна диспетчерська нової системи буде змонтована на території Харківської ТЕЦ-3.

«Аналогічний проект (створення автоматичної системи обліку) ми здійснили на ТЕЦ-3. Поставили на всіх виходах і введеннях лічильники тепла і газу і можемо порахувати параметри роботи станції. Дані передаються на центральний пункт, де видно, скільки станція споживає газу і скільки видає тепло. Це дозволяє економити газ. Наприклад, диспетчер бачить, що температура довкілля підвищилася, а вжиток газу – не змінилося. Значить, диспетчери не встигли зреагувати і йому потрібно підказати. Систему на ТЕЦ-3 ми змонтували за свої гроші», — відзначив Андрєєв.

Виктор Другоруб


57

Новости партнеров